Dom seniora dla osoby bliskiej – czy to dobre rozwiązanie?

Wiele osób zastanawia się, czy dom seniora będzie odpowiednim rozwiązaniem dla bliskiej im osoby, nad którą nie są w stanie sprawować opieki całodobowej. Z jednej strony, w wielu przypadkach obawiamy się o to, czy znajdziemy ośrodek godny zaufania. Z drugiej jednak strony, wielokrotnie to życie zmusza nas do tego, aby taką decyzję podjąć, gdyż wykonywana praca, a także domowe obowiązki sprawiają, że nie mamy fizycznej możliwości sprawować pełnej opieki nad taką osobą.

Jednakże, jeśli tylko znajdziemy naprawdę profesjonalny ośrodek, który taką opiekę świadczy- osoba nam bliska z pewnością będzie się w nim dobrze czuła. Jednym z takich ośrodków jest Dom Seniora w Glogoczowie.

 

Remedium na samotność

 

Starsze osoby, szczególnie te, które przez całe swoje życie były osobami aktywnymi zawodowo i obracały się między ludźmi, odczuwa brak takich kontaktów w dotkliwy sposób. Dodatkowo, posiadane schorzenia i przypadłości, a nawet cięższe choroby o przewlekłym charakterze mogą sprawić, że taka osoba nie będzie mogła po prostu wyjść do ludzi w momencie, kiedy będzie takiego kontaktu potrzebowała.

Osamotnienie z kolei sprawia, że taka osoba może się znaleźć w złej kondycji psychicznej i być po prostu nieszczęśliwa, nawet jeśli rozumie, że jej najbliższa rodzina chciałaby jej pomóc, ale nie może. Dlatego też, w takiej sytuacji dom seniora jest idealnym rozwiązaniem, gdyż w takim ośrodku można liczyć nie tylko na opiekę medyczną, odpowiednie wyżywienie zgodne z dietą czy też komfortowe warunki pobytu. To także w miejsce, w którym po prostu można być między ludźmi. To okazja do nawiązywania nowych kontaktów oraz wspólnego spędzania czasu wolnego z osobami o podobnej sytuacji życiowej. Dodatkowo organizowane zajęcia grupowe sprzyjają wzajemnej integracji i stanowią interesujący element czasu pobytu w ośrodku. Jak widać więc, umieszczenie bliskiej nam osoby w takim miejscu może być naprawdę dobrym pomysłem, szczególnie jeśli poświęcimy sporo czasu na to, aby znaleźć odpowiednie miejsce, które faktycznie będzie warte zaufania.