Inteligentna technologia w firmie – jak ją wykorzystać w przestrzeni biurowej?

biuro przeszklona ściana

Każdy właściciel firmy słyszał już o nowych i komfortowych rozwiązaniach technologicznych, które przy okazji podnoszą też standard przestrzeni biurowej i prestiż całego przedsiębiorstwa. Obecnie jednak klimatyzacja, inteligentne oświetlenie czy bogate wyposażenie w nowoczesne komputery, laptopy i inne sprzęty stały się już standardem, a nie sposobem na wyróżnienie się. Warto więc poszukać czegoś, co z jednej strony mogłoby jeszcze bardziej udogodnić pracę wszystkim zatrudnionym osobom oraz lepiej reprezentować siedzibę firmy przed partnerami biznesowymi i klientami, a co również zwiększyłoby nasz prestiż na rynku. Inteligentna technologia w firmie jest więc niezwykle potrzebna ze względu na wiele czynników. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań do biura jest obecnie inteligentna folia. Jakie zastosowanie znajdzie w Twojej przestrzeni biurowej? Jakie korzyści przyniesie całej firmie?

Inteligentna technologia w firmie

Wykorzystywanie inteligentnych technologii w przestrzeni biurowej jest w obecnych czasach obowiązkiem. Warto szukać nowych rozwiązań, które ułatwią pracę w danym miejscu, pomogą też naszej firmie wyróżnić się na tle innych przedsiębiorstw. Jedną z ostatnich innowacji, która podbija świat biznesu, jest inteligentna folia, która może znaleźć bardzo szerokie zastosowanie w biurze. Kiedyś była dostępna jedynie dla największych i najbardziej bogatych przedsiębiorstw, jednak dzięki firmie Sonte-Poland jest ona dostępna w Polsce zarówno dla dużych firm, jak i tych o małej i średniej wielkości.

Służy ona przede wszystkim do ochrony prywatności i spokoju w przestrzeni biurowej przed osobami postronnymi, czyli przechodniami z ulicy czy osobami przebywającymi w sąsiednich budynkach. Może być jednak wykorzystywana również jako nowoczesny element wyposażenia siedziby firmy. Elektryczna folia jako inteligenta technologia w firmie może być również przyklejona na dużych elementach szklanych, czyli przykładowo na przeszklonych ścianach gabinetów lub tych odgradzających od siebie stanowiska pracowników. Zapoznaj się z ofertą firmy Sonte na https://sonte-poland.pl/oferta.html

Jak działa inteligentna folia elektryczna?

Folia elektryczna jako inteligentna technologia w firmie jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Niezwykle cienka i niewidoczna dla ludzkiego oka, może być naklejana na oknach i większych elementach szklanych. Zawsze, gdy będziemy chcieli zasłonić okna, wnętrza gabinetu lub oddzielić od siebie części przestrzeni biurowej, możemy aktywować jej działanie za pośrednictwem specjalnego pilota lub też aplikacji w telefonie. Zawarte są w niej ciekłe kryształki, które pod wpływem impulsu elektrycznego z przezroczystych stają się mlecznobiałe, co skutecznie zasłania okna i wnętrza gabinetów. Co ważne, inteligentna folia nie zatrzymuje światła dziennego, dzięki czemu utrzymamy dobrą widoczność. Gdy tylko stwierdzimy, że nie ma już takiej konieczności, możemy dezaktywować jej działanie dokładnie w taki sam sposób. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które wizualnie nie ograniczy przestrzeni biura, a z pewnością zwiększy jego prestiż.