Warto zadbać o odpowiedni wygląd w biznesie

W życiu zdarzają się różne problemy, które mają wpływ zarówno na nasze samopoczucie jak i na nasz wygląd zewnętrzny. Niestety, dla osób, które pracują w biznesie i które często mają różnego rodzaju spotkania z klientami, problemy z wyglądem zewnętrznym mogą dodatkowo działać na ich niekorzyść w życiu zawodowym. Warto bowiem wiedzieć, że rola wyglądu w biznesie jest bardzo ważna, gdyż to, jak wyglądamy podlega natychmiastowej ocenie i zazwyczaj od razu wpływa na przebieg spotkania. Osoby, które swoim wyglądem nie sprawiają wyglądu osób profesjonalnych, które nie budzą zaufania i nie wyglądają na kompetentne, raczej mają mniejsze szanse na pozyskiwanie nowych klientów. Dlatego też poprzez swój wygląd możemy kształtować nasze relacje z klientami na naszą korzyść- trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób tego dokonać.

 

Czas wziąć pod lupę swój wygląd oraz swoją garderobę

 

To, jak wyglądamy w sposób niewerbalny komunikuje innym ludziom to, kim jesteśmy. To wrażenie, jakie po sobie pozostawiamy ma zazwyczaj duży wpływ na późniejsze negocjacje i na finalizację spotkania. Dlatego warto zacząć od tego, co najprostsze, a więc od właściwego stroju. Najlepiej, aby był możliwie jak najbardziej elegancki, a nasze ubrania powinny charakteryzować się prostą formą. Najlepiej unikać „rozpraszaczy” w postaci zbyt mocnego makijażu, zbyt mocno wyeksponowanego dekoltu, a nawet obcasów, w których za bardzo nie umiemy się poruszać.

Dobrze jest też unikać krzykliwej i obszernej biżuterii, która również sprawia, że nasz wygląd nie jest już aż tak schludny. Powinniśmy również zachować pewien minimalizm pod względem kolorystyki decydując się tym samym na biel, szarość, czerń, granat lub beż, a tym samym odstawiając na inną okazję intensywne żółcie, róże, pomarańcze czy zielenie. W końcu, nasz wygląd to także kondycja naszej cery, ewentualne problemy dermatologiczne czy problemy z wyglądem naszych włosów. Cierpiąc na nadmierne wypadanie włosów – powinniśmy jak najszybciej postarać się zaradzić takiej sytuacji udając się do trychologa.