Ważne spotkanie biznesowe- co na siebie założyć?

spotkanie biznesowe

Osoby, które często mają do czynienia z pracą z klientami, które są zabiegane ze względu na liczne spotkania z kontrahentami i partnerami biznesowymi za pewne wiedzą, jak istotny w takich sytuacjach jest odpowiedni strój. To właśnie poprzez to, co mamy na sobie możemy na innych ludziach wywierać określone wrażenie i w niewerbalny sposób komunikować im swoją wiedzę, profesjonalizm, prestiż zawodowy czy status społeczny. Nasz strój świadczy też o tym, czy mamy pewne obycie i czy umiemy dostosować strój w odpowiedni sposób do okazji. Dlatego wiele osób startujących w świecie biznesu już na samym początku chce się nauczyć biznesowego stylu ubierania się, aby faktycznie dodać sobie pewności siebie. Wobec tego, jaki powinien być strój biznesowy i jakie zasady ubierania się zawsze warto mieć w głowie kompletując swoją garderobę? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, zwłaszcza jeśli naprawdę lubi się styl klasyczny.

Najlepszy strój biznesowy dla mężczyzny

Powinien to być strój jak najbardziej formalny, a więc tak naprawdę jedyną możliwość stanowi tutaj garnitur. Bardzo ważne jest jednak, aby miał on odpowiedni kolor- może to być garnitur granatowy, szary lub szafirowy. Nie powinien być to natomiast garnitur w kolorze czarnym, gdyż kolor ten jest zarezerwowany na ważne, podniosła okoliczności. Uzupełnieniem dobrze skrojonego garnituru są eleganckie, skórzane buty na niewielkim obcasie, a także koszula- biała, szara lub błękitna. Taki strój na spotkanie biznesowe pozwala stworzyć wrażenie osoby będącej profesjonalistom w swojej dziedzinie, a także osoby godnej zaufania. Wspomniane koszule dostaniesz w sklepie Niren https://www.niren.pl/pl/c/Koszule-dlugi-rekaw-meskie/41

Co w przypadku kobiet?

Kobiety zazwyczaj mają większą dowolność, jednakże najlepiej i tak poruszać się w kanonie pewnej klasyki. Idealnym strojem dla kobiety jest garsonka- może to być zarówno zestaw ze spodniami jak i ze spódnicą. Jeśli jednak wybieramy spódnicę, pamiętajmy o odpowiedniej jej długości, która powinna sięgać co najmniej do kolan. Uzupełnieniem klasycznej garsonki jest oczywiście koszula i tutaj najlepiej prezentuje się biała koszula wizytowa z kołnierzem. Bardzo ważne jest też to, jaką bieliznę wybierze się pod spód takiej koszuli, gdyż zazwyczaj jest ona lekko prześwitująca. W takim przypadku dużym błędem jest ubieranie bielizny, która jest pod taką koszulą zbytnio widoczna- na przykład w kolorze białym. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest koszula w kolorze cielistym lub beżowym, która ma szansę ujednolicić się z kolorem skóry. Uzupełnieniem takiego stroju są eleganckie buty- jeśli nam to odpowiada, możemy założyć buty na wysokim obcasie, które też dodadzą nam pewności siebie. Pamiętajmy także o pewnym umiarze w kwestii doboru odpowiedniej biżuterii. Najlepiej, aby była to biżuteria stonowana, niedużych rozmiarów, złota lub srebrna. Bardzo ważne jest to, aby nasz strój stanowił pewne tło dla spotkania, a nie wybijał się na pierwszy plan. Nie powinien więc ani szokować ani wzbudzać kontrowersji, z pewnością warto więc odstawić na bok zbyt wydekoltowane koszule i sukienki, a także zbyt krótkie spódniczki mini.