Wyjazd służbowy? – optymalne miejsce parkingowe przy lotnisku

Mimo że parkingów przy niemal każdym lotnisku nie brakuje, to jednak wybór tego optymalnego wielokrotnie jest zadaniem dość trudnym. Nie inaczej jest, jeśli pod uwagę mielibyśmy wybrać lotnisko Katowice-Pyrzowice. W tym przypadku wokół także mamy wiele różnych parkingów, a do tego miejsca parkingowe na samym lotnisku. Tam pojazdów jednak się na ogół na dłuższy czas nie zostawia, ponieważ jest to dość kosztowne. Jak zatem wybrać miejsce parkingowe wokół lotniska?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiele zależy rzecz jasna od tego, na jak długo chcemy zostawić tam taki pojazd. Jeśli jest to kilka godzin, nie trzeba wykupywać miejsca na parkingu strzeżonym. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że nasz samochód zostanie skradziony ze zwykłego parkingu, choć tutaj całe ryzyko spada już na właściciela takiego pojazdu. Na pewno nie bez znaczenia jest sam samochód. Tym bardziej że jak pokazują statystyki, przestępcy niechętnie kradną pojazdy starsze, które są mało wartościowe. W zamian przerzucili się oni na auta luksusowe, które też kradnie się w dość prosty sposób. Wszystko dlatego, że pełne są one elektroniki, a przestępcy w dobie XXI wieku są bardzo dobrze wyposażeni i mają mnóstwo nowoczesnych urządzeń, które są tu kluczowe.

Cena

Czy cena jest ważna? Wydaje się, że tak, bo przy podobnej jakości usług każdy kierowca postawi na parking tańszy. Niemniej jednak nie można dopuścić do tego, aby cena była ważniejsza od bezpieczeństwa. To powinno być na pierwszym miejscu niezależnie od wszystkiego. Nawet najwyższa cena za parking będzie niższa aniżeli strata spowodowana kradzieżą czy ewentualnym uszkodzeniem pojazdu.

Poza tym uwagę można jeszcze zwrócić na jakieś dodatki, a więc na przykład transport na lotnisko czy z powrotem, co jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy jesteśmy obładowani jakimiś bagażami.

Przykładowo tani i dobry parking przy lotnisku w Katowicach to Atmosfera, który jest najczęściej wybieranym parkingiem przy tym porcie lotniczym. Nic w tym jednak dziwnego, bo rzeczywiście na tle wcale przecież nie małej konkurencji wypada on tutaj najlepiej.