Tablice białe suchościeralne – wykorzystanie

Jakie tablice warto kupić? Czy tablice magnetyczne suchościeralne to najlepsza i najbardziej uniwersalna opcja dla każdego? Jedno jest pewne – mimo rozwoju technologii, ludzkość nadal znajduje zastosowanie w ręcznym piśmie i tłumaczeniu przeróżnych problemów dzięki tablicom. Zobaczcie nasz poradnik dotyczący wyboru tablic. 

Tablice kredowe do lamusa? Tablice magnetyczne rozwiązaniem!

 

Tablice w przeróżnych formach są używane od właściwie tysięcy lat. Od momentu pojawienia się powszechnego i obowiązkowego szkolnictwa ogrom szkół potrzebował pomocy naukowych, dzięki którym dzieciaki łatwiej będą przyjmować wiedzę. Tak powstały tablice kredowe, które do dzisiaj wykorzystuje się w szkołach, domach czy w różnego rodzaju knajpach. Jedno jest pewne – tablice kredowe to już relikt przeszłości. Ich białe, magnetyczne odpowiedniki mają dużo więcej zalet. Kredowe tablice to niestety sporo pyłu i problemy z ich czyszczeniem. Niektórzy nauczyciele zachwalają opór stawiany przez kredę, dzięki czemu odczucia z pisania mają być lepsze. Owszem, pisanie kredą może i jest przyjemne, ale markery dużo łatwiej się czyści i nie jest do tego potrzebna mokra szmatka czy gąbka. Wystarczy zaledwie kawałek materiału, nie trzeba go moczyć. 

 

Gdzie wykorzystać tablice magnetyczne? 

 

Zastosowanie tablic jest przeróżne. Gdy ktoś mnie zapyta, gdzie można skutecznie użytkować tablice, to odpowiedziałbym, że.. wszędzie! Zacznijmy od dydaktyki – tablice są potrzebne od wczesnych lat szkolnych aż po ostatnie lata studiów. Oczywiście na rynku są już od dawna są tablice interaktywne, ale przy zajęciach z młodzieżą nie wystarczą. Co dalej? Może warto powiedzieć o zastosowaniu domowym. Jeśli mamy w domu ucznia czy studenta, który ma problem z zorganizowaniem sobie czasu, to polecam tablicę. Wtedy można na niej spisać wszystkie obowiązki i rzeczy do zrealizowania w przyszłości. Podobnie może zachowywać się tablica umieszczona w kuchni, gdzie rodzice mogą zostawić notatki dla swoich pociech, wyznaczyć osoby do wyrzucania śmieci czy zmywania naczyń. 

 

Biuro – tam tablica biała sprawdzi się najlepiej

Warto poruszyć tematykę biura i tego, jak bardzo właśnie tam sprawdzą się wszelkiej maści tablicy. Każdy open space, gdzie pracują poszczególne grupy powinien mieć tablicę korkową czy białą, na której będą spisane zadania na dany dzień. Co więcej, wszelkie szkolenia pracowników muszą odbywać się w salach konferencyjnych, gdzie warto bardziej złożone problemy tłumaczyć właśnie nie tylko dzięki pomocy rzutnika i komputera, ale także markerom i białej powierzchni. Co więcej, jeśli zależy nam na stylu i rzeczywiście całe biuro jest bardzo designerskie, to warto zainwestować w tablice szklane. Dlaczego akurat szklane? Cechują się bowiem one niesamowitym wyglądam – powierzchnia do pisania jest idealnie płaska. Co więcej, na rynku tablice suchościeralne magnetyczne występują w wielu konfiguracjach kolorystycznych – od prześwitującego czarnego, przez czarny, aż po zielony.