W czym mężczyźni chodzą do pracy?

Mariusz: moja praca wymaga ode mnie formalnego stroju. Każdego dni idąc do firmy wkładam garnitur. Dla mnie garnitury męskie stały się jak druga skóra. Mam w szafie aktualnie pięć garniturów, z czego dwa to zestawy kombinowane, które mogę łączyć z elementami innych garniturów. Za każdym razem, gdy chcę kupić nowy garnitur udaję się do – Centrum Handlowe Mario Ewtex Wrocław. Garnitury męskie, które tam kupiłem do tej pory były nie tylko eleganckie, ale także wygodne i wytrzymałe.

 

Tomasz: moja praca nie wymaga kontaktu z klientami, ani odbywania służbowych spotkań. Dlatego mogę do firmy chodzić tak ubrany, jak mi się podoba. W związku z tym najczęściej wkładam jeansy i t-shirt. W zimie ubieram jeszcze na wierzch sweter. Raczej nie lubię rozpinanych pulowerów, dlatego wszystkie moje swetry są ściągane przez głowę. Najbardziej lubię jasne stonowane kolory, więc moja szafa pełna jest beżowych swetrów, i koszulek w jasnych kolorach. Co do butów to najczęściej noszę buty sportowe – są o wiele wygodniejsze niż lakierki.

 

Witold: moja pierwsza praca wymagała ode mnie formalnego stroju. Teraz nie jest to już obowiązek, ale tak nawykłem do przychodzenia elegancko ubranym do pracy, że trudno mi jest się wyzbyć tego przyzwyczajenia. Co prawda, wyglądałbym dziwnie, gdybym przyszedł do pracy w garniturze, dlatego znalazłem rozwiązanie pośrednie. Najczęściej idąc do pracy wkładam materiałowe spodnie, do tego ubieram kolorową koszulę, a na wierzch marynarkę. Dzięki temu nie wyglądam przesadnie formalnie, ale zachowują elegancję na której mi zależy.

 

Dariusz: ja najczęściej do pracy chodzę w dresie. W firmie na linii produkcyjnej mamy obowiązkowe kombinezony, które musimy włożyć przed wejściem na halę. Żeby sobie zaoszczędzić czasu na przebieranie wkładam dresy. Szybko się je zdejmuje i wkłada zakładowy uniform. Nie muszę bawić się paskami od spodni, ani rozpinać guzików koszuli. Dla mnie tres to najwygodniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że do pracy jeżdżę samochodem.